تنفر وزارت کار رییس جمهور وزارت امور خارجه

تنفر: وزارت کار رییس جمهور وزارت امور خارجه اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار حوادث عکس + مرد اسیدپاش پای چوبه دار

حکم اعدام مردی که روی همسر خود و دو دختر خردسالش در یکی از روستاهای شهر بم اسید پاشیده بود، در دیوان‌عالی کشور تائید شد. او در حالی در آستانه مجازات قرار گرفته

عکس + مرد اسیدپاش پای چوبه دار

مرد اسیدپاش پای چوبه دار +عکس

عبارات مهم : قربانی

حکم اعدام مردی که روی همسر خود و دو دختر خردسالش در یکی از روستاهای شهر بم اسید پاشیده بود، در دیوان عالی کشور تائید شد. او در حالی در آستانه مجازات قرار گرفته که همسرش بر اثر عوارض ناشی از اسید پاشی جان باخت.

به گزارش جام جم، اوایل اردیبهشت 90 زن جوانی به نام سمیه همراه دو دختر خردسالش به نام های رعنا و نازنین در منزل ارزش در روستای همت آباد شهر بم خوابیده بودند که نیمه شب از سوی پدر خانواده نشانه اسید پاشی قرار گرفتند.

مرد اسید پاش همان شب فرار کرد. همسایه ها با شنیدن صدای فریاد و کمک خواهی آنها به آنجا رفتند و مشاهده کردند زن جوان و دو دخترش با اسید سوخته اند. آنها مادر و دو دختر مصدوم را به بیمارستان بردند و ماجرای اسید پاشی را به پلیس خبر دادند. با تشکیل پرونده قضایی در دادسرای بم، سمیه یکی از قربانیان گفت: شوهرم معتاد و بدون کار بود. هر لحظه من و فرزندانم را اذیت می کرد. او شرایط بدی برایمان به وجود آورده بود و حاضر نبود تغییری در این رویه زندگی ایجاد کند.

عکس + مرد اسیدپاش پای چوبه دار

وی افزود: از این وضع خسته شده است بودم و دیگر نمی توانستم این وضع را تحمل کنم و جان خود و فرزندانم را در خطر می دیدم. آخر تصمیم گرفتم درخواست طلاق دهم و از او جدا شوم و با فرزند هایم نزد خانواده ام برگردم. شوهرم آن شب زمانی که متوجه درخواست جدایی ام شد، با من دعوا کرد و از منزل بیرون رفت . نیمه شب که بازگشت با ریختن اسید روی ما سه نفر همگی مان را سوزاند.

با شکایت های این زن از شوهرش، مرد اسید پاش تحت تعقیب پلیس قرار داده شد و بازداشت شد . او به جرایمش اعتراف کرد . این در حالی بود که با گذشت چهارسال از وقوع این اسید پاشی سمیه ـ قربانی اسید پاشی ـ زمانی که جهت درمانش تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، فوت شد. با فوت او روند پیگیری به پرونده وارد مرحله جدیدی شد . تحقیقات پلیسی نشان می داد که فوت او ناشی از همان اتفاق اسید پاشی بوده که پزشکی قانونی نیز این عنوان را تائید کرده بود.

حکم اعدام مردی که روی همسر خود و دو دختر خردسالش در یکی از روستاهای شهر بم اسید پاشیده بود، در دیوان‌عالی کشور تائید شد. او در حالی در آستانه مجازات قرار گرفته

دو سال بعد از فوت قربانی اسید پاشی، شوهرش در شعبه یکم دادگاه کیفری شهر بم محاکمه و به قصاص و پرداخت 150 میلیون تومان دیه در حق دیگر قربانیان اتفاق محکوم شد.

عامل این اسیدپاشی خانوادگی به رای صادره اعتراض کرد که پرونده جهت بررسی به دیوان عالی کشور ارسال شد. این در حالی بود که قضات دیوان عالی کشور اعتراض مرد اسید پاش را نسبت به رای وارد ندانسته و حکم صادره در دادگاه کیفری را تائید کردند.

واژه های کلیدی: قربانی | پرونده | دادگاه | خانواده | درخواست طلاق | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs